Chyba nikt nie ma wątpliwości, że warto uczyć się języków obcych. Ich znajomość przydaje się nie tylko na wakacjach, ale także w pracy. Najlepszym sposobem na podniesienie swoich kwalifikacji jest właśnie nauka języka obcego. Potwierdzeniem tego jest fakt, że coraz więcej pracodawców, ogłaszających nabór na określone  stanowiska, umieszcza tą umiejętność nie w sekcji „mile widziane”, a w „wymogach koniecznych”.

Czy nauka języków obcych na smartfonie jest możliwa?

Niektórym osobom może się wydawać, że z pomocą aplikacji mobilnych można opanować najwyżej podstawowe słówka. Nic bardziej mylnego. Nowoczesne aplikacje językowe wykorzystują sprawdzone metody nauczania, które zostały opracowane nie przez przypadkowe osoby, a przez ekspertów. Tego typu narzędzia skupiają się nie tylko na słowach i zwrotach, ale także na praktycznym zastosowaniu zasad gramatyki. W połączeniu z całym dobrodziejstwem smart-technologii (m.in. z niezawodnie działającymi mechanizmami rozpoznawania mowy i przetwarzania mowy na tekst), daje to możliwość sprawnego opanowania języka obcego. Wirtualne lekcje są przygotowywane w taki sposób, żeby maksymalnie angażowały użytkowników. Poszczególne apki oferują możliwość opanowania języków obcych na poziomie codziennym, turystycznym, zawodowym, a nawet specjalistycznym. 

Najlepsze aplikacje językowe do nauki - ranking

Które aplikacje warto brać pod uwagę w procesie samodzielnej nauki języków obcych? Poniżej znajdziesz nasze propozycje.

  1. Babbel - nauka języków obcych. Ta aplikacja skupia się na językach angielskim i niemieckim, a jej skuteczność została potwierdzona przez naukowców z Uniwersytetu Yale. Babbel oferuje krótkie, ale efektywne lekcje, które łatwo wpasować w plan dnia. To narzędzie jest niezwykle przydatne dla osób, które chcą swobodnie porozumiewać się podczas wakacyjnego wyjazdu, ale tak samo przyda się wszystkim, którzy chcą posługiwać się angielskim i niemieckim w wykonywanej pracy. W sumie, apka oferuje ponad 5 tys. kursów językowych!
  2. Memrise: nauka języków obcych. To narzędzie umożliwia opanowanie 5 języków: angielskiego, niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego i rosyjskiego. Lekcje zostały opracowane w sposób, który umożliwia swobodne mówienie, czytanie i rozumienie wybranego języka.
  3. Busuu - nauka języka. Nasza kolejna propozycja to Busuu - narzędzie pozwalające opanować aż 12 języków. Oprócz kursów angielskiego i niemieckiego, dostępne są także lekcje hiszpańskiego, francuskiego, portugalskiego, włoskiego, rosyjskiego, arabskiego, koreańskiego, tureckiego a nawet chińskiego i japońskiego. Wirtualne zajęcia są prowadzone w angażujący sposób, a użytkownik może decydować, czy chce poznać mowę codzienną czy bardziej specjalistyczną.