Szczęść Boże w mailu [Forum]

W nawiązaniu do innego wątku na forum: Jak się witać z księdzem przez telefon?, mam bardzo podobne pytanie, ale tym razem chodzi o korespondencję e-mail. Czy mogę w wiadomości e-mail użyć przywitania „Szczęść Boże”, czy tak powinnam zakończyć wiadomość?

Odpowiedź redakcji:

Bardziej formalny e-mail do księdza polecamy rozpocząć od zwrotu „Szanowny Księże”. Mniej formalny e-mail można zacząć po prostu „Szczęść Boże” i jest to bardzo dobry zwrot grzecznościowy na rozpoczęcie wiadomości do księdza, którego znamy.

Jak zakończyć e-mail do Księdza? Z poważaniem lub Z wyrazami szacunku będzie najlepszym zwrotem, lepszym niż Szczęść Boże na koniec wiadomości.

Dodaj swoje odpowiedzi do tematu poniżej na naszym Forum Dyskusyjnym. Wszystkie pytania i odpowiedzi są moderowane oraz weryfikowane. Zostawiamy tylko wartościowe i sprawdzone odpowiedzi. Zadawaj nowe pytania poprzez formularz.

Pytania na Sprawdzone Fakty, to sposób na szybką komunikację z redakcją i rozwiązywanie problemów w postaci szybkich odpowiedzi niewymagających rozbudowywanych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.