Podróżnik podróżnikowi niestety nie jest równy. Musisz sam ocenić czy osoba obdarowywana przez Ciebie planuje wybrać się w podróż dookoła świata, stoi przed pierwszym wyjazdem na obóz harcerski czy może największymi jej podróżami za miasto są wyjazd do SPA na weekend.

Namiot dla podróżnika

Namiot to prezent według nas najlepszy dla młodych adeptów podróży lub dopiero zaczynających podróżowanie. Wprawieni podróżnicy namioty prawdopodobnie już posiadają w swoim wyposażeniu. Z namiotów ucieszą się przede wszystkim zaczynający podróże licealiści, harcerze. Wybierając namiot dla podróżnika,  pamiętajcie, żeby był jak najlżejszy, bo prawdopodobnie będzie noszony na plecach przytroczony do plecaka. W doborze namiotów dla podróżnika ważna jest ilość osób. Optymalne są namioty dwu osobowe. Wybierając namiot jednoosobowy można zastanawiać się nad wyborem typu: iglo vs norka.

Plecak fotograficzny dla podróżnika

Plecak fotograficzny to kolejny nasz pomysł na prezent dla podróżnika. Dla podróżnika, który posiada oczywiście swój aparat. Znajdziesz modele dopasowane do każdej kieszeni oraz do poziomu profesjonalizmu podróżnika. Jeżeli obdarowywany nie posiada jeszcze plecaka na aparat fotograficzny to na pewno nawet najprostszy i uniwersalny plecak umili mu każdy wypad poza miasto. Wybierając plecak fotograficzny zwróć uwagę na wytrzymałość i pojemność w zależności od posiadanego aparatu.

Aparaty z natychmiastowym wydrukiem typu Polaroid/Instax

Aparaty z natychmiastowym wydrukiem świetnie sprawdzają się podczas podróży gdy chcemy zrobić komuś prezent w podzięce za pomoc. Doświadczeni podróżnicy dobrze o tym wiedzą, że miejscowi lubią dostawać prezenty i często wożą ze sobą duże ilości gadżetów do rozdania. Wspólne zdjęcie może być bardzo ciekawą alternatywą. Prawdziwy podróżnik na pewno ucieszy się z takiego prezentu.

Scyzoryk oraz Multitoole

Scyzoryk to uniwersalne i praktyczne narzędzie, które jest niezbędne podczas każdej podróży. Do wyboru masz wiele model i firm. Wszytko zależy od budżetu. Jeżeli cenisz sobie klasykę wybierz coś z firmy Victorinox. Kto nie kojarzy czerwonego scyzoryka, który używał kultowy MacGyver?Amerykańska Firma Leatherman tworzy za to zaawansowane Multitoole, które zbudowane są na bazie praktycznych kombinerek, którymi da się nawet naprawić auto. Analogiczne modele tworzy firma Gerber. Dla fanów survival możesz wybrać mikronarzędzia, które wielkością są zbliżone do karty kredytowej i można schować je do portfela.

Przenośny router WiFi na kartę SIM

Jeżeli obdarowywana osoba podróżuje w miejsca gdzie obowiązuje roaming, używa wielu urządzeń korzystających z internetu, podróżuje w kilka osób to doskonałym prezentem jest zewnętrzny router. Kupujesz jedną lokalną kartę GSM i możesz udostępnić internet do wszystkich swoich urządzeń i towarzyszy podróży. Wydatek kilkuset złotych, który pozwala zaoszczędzić o wiele więcej na lokalny internet(w zależności od kraju gdzie się wybieramy).

Czołówka

Czołówka to niezawodny i niezbędny element podróży. Czołówka uwalnia ręce i pozwala pracować w nocy. Do tego nadaje się podczas zwykłych wieczornych spacerów z psem, jazdy na rowerze, jazdy na rolkach czy podczas biegania.Latarkę czołową znajdziesz w bardzo dużym przekroju cenowym. Wybieraj czołówki jak najmniejsze i z najdłuższym czasem świecenia.

Uniwersalny adapter do gniazdek elektrycznych

Szczególnie dobry prezent dla osób podróżujących poza granice polski lub podróżujących do wielu krajów podczas jednej podróży. Pozwala zaoszczędzić miejsce w plecaku na różne rodzaje przejściówek.