Najpopularniejsze aplikacje treningowe na smartfona

redakcja | 29.09.2022 06:58

Nowoczesne telefony komórkowe funkcjonalnością wykraczają daleko poza wykonywanie połączeń i wysyłanie SMS-ów. Wyposażenie ich w moduły GPS i obsługę szybkiej transmisji danych sprawia, że możliwy jest trening ze smartfonem i monitorowanie aktywności. Profesjonalna aplikacja dla sportowców pozwala nie tylko na dokładne śledzenie trasy, lecz również naszych parametrów życiowych w trakcie biegu, pływania czy jazdy na rowerze. Poprzez łączność Bluetooth komunikuje się ona z czujnikami pulsu czy kadencji.

Kobieta korzystające ze smartfona, ilustracja do artykułu
Kobieta korzystające ze smartfona, ilustracja do artykułu | envato, autor kitzstocker
Obserwuj nas w Google News i otrzymuj codziennie podobne informacje

Wielozadaniowa i intuicyjna aplikacja treningowa Endomondo już nie istnieje

Jednym z najpopularniejszych programów tej kategorii, dostępnych zarówno na platformę Android, jak i iOS było niezmiennie Endomondo. Niestety Endomondo, zawiesił działalność w 2020 roku! Wersja darmowa Endomondo udostępniała wszelkie niezbędne narzędzia do podstawowego mierzenia naszej aktywności w różnych dyscyplinach. Był to kombajn polecany i używany przez prawie wszystkich trenujących. 

Trening ze smartfona dla zawodowca i amatora, czyli Strava

Równie popularnym programem do treningu ze smartfonem jest Strava. Jest kojarzona głównie z kolarstwem, lecz wspiera 25 dyscyplin sportowych. Istnieje możliwość tworzenia w niej wirtualnych klubów, do których możemy zapraszać znajomych i wspólnie trenować.Interesującą funkcją oprogramowania jest moduł My Gear, który na podstawie naszej rowerowej aktywności szacuje poziom zużycia poszczególnych części roweru. Jesteśmy informowani, kiedy należy wymienić poszczególne elementy – łańcuch, oponę czy zębatkę.

Aplikacje dla sportowców Huawei, Xiaomi oraz Samsung

Na rynku są również dostępne aplikacje dla sportowców Google Fit, Samsung Health oraz Xiaomi Mi Fit. Są one najczęściej ściśle związane z rozwiązaniami dostarczanymi przez danego producenta sprzętu. Również pozwalają na śledzenie wszystkich parametrów treningu.Programy te są kompatybilne z nowoczesnymi smartwatchami oraz opaskami fitness. Na uwagę zasługuje oprogramowanie koreańskiej marki Samsung, w którym zaimplementowano obsługę funkcji szyfrowania danych Knox. Pozytywnie wpływa to na nasze bezpieczeństwo.

Popraw wyniki w swojej dyscyplinie, dzięki aplikacji treningowej

Oprogramowanie mobilne, które można zainstalować na telefonie komórkowym, pomaga w osiągnięciu lepszych wyników w dyscyplinie, którą uprawiamy. Jednocześnie zapewnia stałą synchronizację z czujnikami kadencji, smartwatchami oraz pulsometrami.Wydajne i funkcjonalne smartfony umożliwiają śledzenie każdego aspektu naszej aktywności, dzięki dedykowanym aplikacjom treningowym. Pozwalają na ścisłą realizację wszystkich założeń planu naszego treningu oraz łatwe monitorowanie postępów.

Artykuły z kategorii
Artykuły z portalu
reklama