2023 zapowiada się wyjątkowo obiecująco dla graczy. Już pierwszy kwartał przyniesie sporo imponujących premier, obok których po prostu nie można przejść obojętnie.

Najbardziej oczekiwane tytuły gier - luty 2023

Bez cienia wątpliwości, każdy gracz ma własną listę gier, na które czeka z niecierpliwością. Co przyniesie nam luty? W drugim miesiącu nadchodzącego roku możemy spodziewać się kilku mocnych premier z kategorii RPG. Zawodu nie odczują też miłośnicy gier akcji, fani horrorów, strategii i tytułów FPP. Wśród najbardziej wyczekiwanych tytułów należy wymienić kolejną odsłonę The Settlers i nową grę osadzoną w uniwersum Harry'ego Pottera – Dziedzictwo Hogwartu. Nie można nie wspomnieć o trzeciej części Company of Heroes, a to zaledwie trzy przykłady z długiej listy nowości zapowiadanych na luty.

Lista tytułów gier i daty ich premier w lutym 2023

Poniżej wymieniamy wszystkie tytuły, które zadebiutują w drugim miesiącu 2023 roku.

  • Shatterline – pierwsza premiera odbędzie się 9 lutego 2023 roku. Shatterline to propozycja dla miłośników gier akcji. W tym tytule, gracz stawi czoła kosmicznemu superorganizmowi, który stanowi zagrożenie dla całego Wszechświata.
  • Dziedzictwo Hogwartu – nowy tytuł osadzony w świecie Harry'ego Pottera ma mieć premierę 10 lutego 2023 roku. W tej trzecioosobowej grze RPG, gracz wcieli się rolę młodego czarodzieja, który zaczyna naukę w tytułowej szkole.
  • The Settlers: New Allies – ósma odsłona jednej z najpopularniejszych strategii ekonomicznych ma zadebiutować 17 lutego 2023 roku. Gracz będzie mógł wcielić się w przywódcę jednej z frakcji i rozbudować osadę w stopniu, który zapewni mu przewagę nad rywalami.
  • Tales of Symphonia Remastered – tego samego dnia pojawi się jeszcze jeden interesujący tytuł. Tales of Symphonia Remastered to odświeżona wersja gry, która miała premierę w 2003 roku.
  • Atomic Heart –  nowa gra FPS, której produkcją zajęła się firma Mundfish, pojawi się 21 lutego 2023 roku. Gracz wcieli się w rolę tajnego agenta, który spróbuje zbadać sekretną placówkę. Nie będzie to łatwe, bo na drodze staną mu nie tylko roboty, ale także hordy zombie.
  • Horizon: Call of the Mountain – już 22 lutego 2023 roku zadebiutuje spin-off znanej i lubianej serii gier przygodowych. Ta pozycja została opracowana specjalnie z myślą o miłośnikach wirtualnej rzeczywistości.
  • Company of Heroes 3 – trzecia część taktycznej strategii ukaże się 23 lutego 2023 roku. Nowa kampania będzie osadzona na terenie Afryki i we Włoszech.
  • Sons of the Forest – tego samego dnia zadebiutuje nowa gra akcji autorstwa Endnight Games. W kontynuacji znanego i lubianego The Forest gracz ponownie przeniesie się na tajemniczą wyspę, na której będzie musiał stawić czoła hordom mutantów.