reklama

Majorka - atrakcje na wyspie

redakcja | 04.10.2022 08:08 Kategorie: Podróże

Ta wyspa już dawno stała się popularnym celem wakacyjnych wypraw, a szczególnie chętnie odwiedzają ją miłośnicy plażowania i uprawiania sportów wodnych. Jednak Majorka to nie tylko malownicze wybrzeża i znajdujące się na nich plaże. Zobacz w przygotowanym przez naszą redakcję artykule, jakie ciekawe atrakcje znajdziesz na wyspie. Mamy nadzieję, że zachęcimy Cię do tego fajnego miejsca na wypoczynek. Atrakcyjnych regionów na terenie wyspy jest sporo, a każdy z nich może zaskoczyć turystów swą różnorodnością.

Które z tych atrakcji na Majorce warto poznać? Jakie tereny są najlepszym miejscem na wczasy dla gości chcących rozwijać swe zainteresowania i wypoczywać w preferowany przez siebie sposób?  

Ulica na Palma de Mallorca
Ulica na Palma de Mallorca | depositphotos.com | @ castenoid
Obserwuj nas w Google News i otrzymuj codziennie podobne informacje

Miasto Palma

Miasto Palma samo w sobie można potraktować jako odrębny region turystyczny Majorki. To najważniejsze miasto na wyspie, a zarazem stolica Majorki. W jej pobliżu nie brak pięknych plaż, dzięki czemu Palma jest nie tylko ważną aglomeracją, ale i ośrodkiem turystycznym. W jej granicach czeka na turystów sporo atrakcji. Jedną z nich jest tutejszy kościół katedralny, uznawany za jeden z najważniejszych zabytków na wyspie. Palma kusi również tętniącymi życiem dzielnicami oraz malowniczą promenadą, może jednocześnie zachwycić modernistyczną architekturą w swym centrum.

Zachodnia część Majorki

Zachodnia część Majorki to przede wszystkim liczne miejscowości mające charakter letnisk. Położone na zachód od Palmy kuszą idealnymi do wakacyjnego wypoczynku warunkami W tej części Majorki ujrzeć można malowniczy, a zarazem elitarny port jachtowy, jakim jest Porto Portals. Można tu również wypocząć w otoczeniu pięknych gór, a jedną z największych atrakcji regionu stał się rezerwat przyrody La Reserva.

Co znajdziesz na północy i zachodzie Majorki?

Północno – zachodnia część wyspy to kolejny region, w którym turystyka rozwija się bardzo dobrze. To kraina o górskim charakterze, której największą ozdobą jest pasmo Serra de Tramuntana. W tej części wyspy znajduje się jeden z najcenniejszych zabytków Majorki, jakim jest klasztor Kartuzów w miejscowości Valldemossa. To miejsce wyjątkowo chętnie odwiedzane przez Polaków, którzy chcą wędrować śladami Fryderyka Chopina. To jednak niejedyna atrakcja w tej części wyspy. Warto odwiedzić arabskie ogrody znajdujące się w Alfabii oraz pospacerować po malowniczej okolicy Sa Calobra.

Atrakcje na północnym wschodzie wyspy Majorka

W północno – wschodniej części wyspy na nudę również nie można narzekać. To region znany przede wszystkim ze starych miast, wśród których na szczególną uwagę zasługują Petra oraz Alcudia. Sporą atrakcją w tej części Majorski stanowią również groty w Arta oraz moczary w rejonie S’Albufera.

Na południowych krańcach wyspy

W południowej części Majorki można znaleźć wiele atrakcyjnych miejsc do wypoczynku oraz spacerów. To kraina malowniczych zatoczek oraz jaskiń. Najwspanialsze jaskinie można podziwiać w Drac oraz Hams. W kilku miejscowościach można tu zobaczyć obiekty ciekawe i godne uwagi. Są to wytwórnie szkła, w których jednocześnie powstają sztuczne perły.

Artykuły z kategorii
Artykuły z portalu