reklama

Katalonia - jak podróżować po Katalonii?

redakcja | 04.10.2022 08:08 Kategorie: Podróże

Gorąca Hiszpania przyciąga turystów od lat, i to nie tylko turystów z Polski, a jej wspaniałe atrakcje są najlepszą zachętą do wyprawy na jej teren. Ciekawe wycieczki dostosowane do różnych sposobów podróżowania można urządzać w wielu regionach tego kraju, jednak to Katalonia od lat jest najchętniej wybieranym kierunkiem podróży. Jak podróżować po jej terenie? Z jakich środków transportu można skorzystać w czasie wycieczki po jej terenie? Oto kilka informacji praktycznych, które mogą Ci we wstępnym zaplanowaniu podróży po tej krainie, a dokładniej w wybraniu odpowiedniego środka transportu po Katalonii. 

Besalu Katalonia
Besalu Katalonia | depositphotos.com | Autor digoarpi
Obserwuj nas w Google News i otrzymuj codziennie podobne informacje

Czy warto podróżować koleją po Katalonii?

Czy podróż koleją może zapewnić komfort turystom? Na terenie Katalonii sprawdza się ona doskonale. Połączenia kolejowe między miastami oraz najważniejszymi ośrodkami turystycznymi sprawiają, że turyści chętnie korzystają z licznych i niedrogich połączeń kolejowych. Koleją można dostać się zarówno na teren miejscowości na wybrzeżu, jak i w Pireneje. Piękne widoki sprawiają, że podróżowanie koleją po Katalonii staje się jeszcze przyjemniejszym doświadczeniem, a turyści chętnie korzystają z tego właśnie środka transportu.

Katalonia a podróżowanie autobusami

Choć linii autobusowych na terenie Katalonii nie brakuje, sprawdzają się one jedynie jako środek komunikacji pomiędzy najważniejszymi miastami regionu oraz najważniejszymi ośrodkami turystycznymi. Najlepiej sytuacja w tym zakresie przedstawia się na wybrzeżu, gdzie w sezonie turystycznym uruchamiane są dodatkowe połączenia.

Samochodem przez Katalonię

Turyści, którzy stawiają na wygodę i niezależność, chętnie decydują się na podróż samochodem: własnym lub wynajętym. Katalonia może się pochwalić gęstą i dobrze utrzymaną siecią dróg, dzięki czemu wycieczki samochodowe po jej terenie cieszą się dużą popularnością. W Barcelonie, Gironie oraz w Reus czekają na zainteresowanych wypożyczalnie samochodów, z których z pewnością warto skorzystać. Warto jednak pamiętać, że w wielkich miastach trzeba się liczyć z problemami z parkowaniem oraz z dużym natężeniem ruchu – szczególnie w szczycie sezonu turystycznego.

Promem wzdłuż wybrzeża

Promy oraz statki turystyczne to kolejna propozycja dla turystów, którzy szukają ciekawego sposobu na podróżowanie po Katalonii. Z Barcelony, dzięki promom, można urządzić ciekawe wycieczki na tak piękne wyspy, jak Ibiza czy Majorka. Dobre są też połączenia z włoskimi portami oraz połączenia promowe pomiędzy najpopularniejszymi miejscowościami turystycznymi regionu. Rejsy takimi statkami to szansa na przeżycie ciekawej przygody oraz świetna okazja, by spojrzeć na hiszpańskie wybrzeże z nieco innej perspektywy.

Artykuły z kategorii
Artykuły z portalu