Czy zdejmować pościel w hotelu (pensjonacie), co zrobić z ręcznikami, czyli jak zostawić pokój w hotelu?

redakcja | 04.10.2022 08:08

Jest wiele zmyślonych historii, które dotyczą pobytu w pensjonatach i hotelach. Przeważnie ludzie nie wiedzą jak zachować się w hotelach bardziej luksusowych. Chociaż świat hoteli rządzi się swoimi zasadami, czasami są inne niż we własnym mieszkaniu, to są proste i nie trzeba sobie utrudniać życia. Jednym z mitów hotelowych jest zdejmowanie pościeli. Drugim najczęstszym mitem jest miejsce zostawiania zużytych ręczników, a trzecim z którym będziemy chcieli się rozprawić, jest sposób w jaki zostawić pokój hotelowy przed wymeldowaniem. 

Pokój hotelowy, ilustracja do artykułu, jak zostawić pokój hotelowy
Pokój hotelowy, ilustracja do artykułu, jak zostawić pokój hotelowy | envato, autor twenty20photos
Obserwuj nas w Google News i otrzymuj codziennie podobne informacje

Czy zdejmować pościel?

Odpowiedź jest jedna i bezwzględna: nie, nie zdejmować pościeli z łóżek w hotelu i pensjonatach. Każdy hotel/pensjonat ma swoje zasady odnośnie częstotliwości zmiany pościeli (w hotelu będzie to codziennie). 

Zdejmując pościel lub przesadnie ścieląc tylko robisz kłopot obsłudze. Co najwyżej zwiń pościel w lekką kulkę.

Dodatkowo hotele/pensjonaty mają swoje zasady odnośnie ochrony środowiska i jeśli zależy Ci na tym, aby pościel nie była zmieniana codziennie, zgłoś się z takim problemem do recepcji. 

Jak zostawić ręczniki w hotelu?

O ile nie jest to hotel ze standardem zmiany wszystkich ręczników codziennie, to w przypadku zużytych ręczników jest zasada, że zrzuca się je na podłogę, żeby obsługa wiedziała, że ma je wymienić. Taką praktykę stosuję się podczas wielodniowego pobytu w hotelu, jeżeli wymeldowujesz się, nie musisz celowo ściągać ręczników. 

UWAGA! W niektórych hotelach i pensjonatach mogą panować specjalne zasady odnośnie ochrony środowiska. Dokonując check-inu, zapoznaj się z opisem zasad w pokoju i pensjonace - który zazwyczaj znajdziesz w środku lub dopytaj obsługi. Wiele postępowych miejsc dba o środowisko i ma specjalne zasady, jak oznaczać ręczniki do wymiany, bo z zasady nie wymienia ich codziennie. 

Jak zostawić (przygotować) pokój do wymeldowania?

Najważniejszą uwagą, jaką Ci damy podczas wymeldowania z pokoju hotelowego, jest to, żebyś dokładnie sprawdził, czy wszystko zabrałeś. Nie "cuduj" jednak z pościelą, ręcznikami. Pościel zostaw na łóżku, tak jak zostawiałeś codziennie, a ręczniki zostaw tam, gdzie je zostawiałeś. Obsługa poradzi sobie ze wszystkim.

UWAGA! W przypadku pensjonatów oraz wynajmów krótkoterminowych lub Airbnb w różnych miejscach mogą panować różne zasady, np. właściciele będą chcieli, abyś pozmywał wszystkie naczynia przed opuszczeniem miejsca. Zapoznaj się z nimi przed rezerwacją pokoju.  Takie zasady nie obowiązują w hotelach, ale to nie znaczy, że masz zostawiać ogromny bałagan. Miej w sobie trochę ogłady i kultury. 

Artykuły z kategorii
Artykuły z portalu
reklama