reklama

Diablo (I)

redakcja | 03.10.2022 13:33

Gra Diablo (określana również Diablo I) - to kultowa gra komputerowa z roku 1996 z kategorii fabularna gra akcji (action-RPG) oraz gatunku hack’n’slash (tłumaczenie z angielskiego to hack – rąbać i slash – ciąć), która osadzona jest w bardzo ciekawym i mrocznym świecie fantasy. Ta gra otwiera kultowy cykl Blizzarda (producent gier) - Diablo i jest to niekwestionowany kanon wspomnianych wyżej gatunków action-RPG oraz hack’n’slash.

Konwencja: dark fantasy
Gatunek gry: hack’n’slash Fabularna gra akcji
Tryby gry: gra jednoosobowa gra wieloosobowa
Oficjalne dodatki do gry: Diablo: Hellfire
Seria: Diablo
Producent: Blizzard North
Obserwuj nas w Google News i otrzymuj codziennie podobne informacje

Fabuła pierwszego Diablo

Fabuła pierwszej części kultowej serii Diablo toczy się w świecie Sanktuarium w mieście i podziemiach miasta (fikcyjnego) Tristram. Jest to klasyczna walka dobra z co rusz pojawiającym się złem, która zmierza do ostatecznej walki z Diablo.

Klasy postaci w Diablo I

W pierwszej części Diablo w rozgrywce możemy wybrać z jednej z trzech klas postaci. Są to Sorcerer (Czarodziej), Warrior (Wojownik) oraz Rogue (tłumaczone jako Łuczniczka).

Dodatki do gry Diablo I

Hellfire, a dokładnie Diablo: Hellfire, to jedyny oficjalny dodatek wypuszczony do gry Diablo (I).  Na świecie został wypuszczony 15 września 1997, a w Polsce  15 marca 1998.

Dążymy do dokładności i uczciwości w przedstawiani informacji o osobach i wydarzeniach na naszej stronie. Jeśli zobaczysz coś, co nie wygląda dobrze, nie jest poprawne, skontaktuj się z nami!
Artykuły z kategorii
Artykuły z portalu