reklama

Gdzie lecieć na wakacje w październiku?

redakcja | 04.10.2022 08:08 Kategorie: Gdzie lecieć na wakacje?

Gdzie w październiku jest ciepło? Jakich miejsc musisz unikać podczas urlopu w październiku, ze względu na złą pogodę?Gdzie w październiku jest niedrogo? Na takie pytania pewnie szukasz odpowiedzi, myśląc o spędzeniu wolnego czasu poza krajem w październiku. To wszystko dowiesz się z tego, krótkiego, ale jak treściwego poradnika podróżniczego. 

Rodos
Rodos | depositphotos.com \ autor nekitt
Obserwuj nas w Google News i otrzymuj codziennie podobne informacje

Przedstawiamy Ci gorące, jesienne kierunki, aby uciec przed porą depresji i melancholii, która panuje w tym okresie w Polsce. Życzymy Ci, aby w tym okresie nie było utrudnień z wyjazdami w te miejsca. 

Październik w Wenecji

W październiku we Włoszech może nie jest bardzo gorąco, ale w Wenecji o tej porze temperatura to około 20 stopni C i jest to znakomita okazja do zwiedzania tego pięknego miasta. Październikowy pobyt w Wenecji dlatego najlepiej przeznaczyć na spacerowanie i zwiedzanie zabytków. Warto przypomnieć, że jeżeli wybierzecie się do Wenecji jednak późną jesienią, to przeważnie podnosi się poziom morza i woda pokrywa plac Św. Marta

Maroko w październiku

Jeżeli obawiasz się gorących temperatur w Afryce, a w Maroko w lipcu potrafią czasem dochodzić nawet do 54 stopni, to muszę Cię pocieszyć, że w październiku spadają i są znośne dla Europejczyków.Marakesz, Rabat, Casablanca, Tanger, i Agadir stają się wtedy znakomitymi miastami do zwiedzania w październiku.

Wyspy greckie

Wyspy greckie to kolejne znakomite miejsce nadające się na wyjazd jesienną porą. Dzięki temu, że temperatura wyraźnie obniża się w porównaniu z temperaturą w sezonie, to plaże znacznie pustoszeją, a ceny spadają.Temperatura powietrza na wyspach greckich w październiku przeważnie spada do 20 stopni C.

Ateny w październiku

Może nie zależy Ci na bardzo ciepłej pogodzie, a chcesz po prostu spędzić miły city break z daleka od Polski przy wyśmienitej kawie, świeżych owocach i znakomicie przyrządzanym greckim mięsie? Zainteresuj się stolicą Grecji. Ateny to dobry cel podróży do zwiedzania na 3-dniowy weekend. Bardzo dobre połączenia lotnicze z Polski w atrakcyjnych cenach na sto procent dopasujesz do swojego wolnego czasu.

Zobacz inne nasze propozycje gdzie lecieć na wakacje

Artykuły z kategorii
Artykuły z portalu