Kwiecień to czas, w którym możemy liczyć na niższe ceny niż w sezonie, a pogoda jest już w wielu miejscach bardzo dobra. Dużo wypoczywających osób ceni sobie wyjazdy poza sezonem, bo jest mniej turystów, a w ciepłych rejonach nie są narażeni na bardzo wysoką temperaturę. W niech obniżonej temperaturze niż w sezonie łatwiej się zwiedza, dlatego kwiecień jest bardzo dobrą propozycją dla aktywnie zwiedzających osób.Przejrzy nasze propozycje spędzania wakacji, czy też wolnego czasu w kwietniu. Nie jest to oczywiście lista zamknięta, a kilka propozycji.

Gruzja – czy dobra na wylot w kwietniu? 

Gruzja to kraj bardzo zróżnicowany pod względem klimatycznym. Polecamy ją bardzo na wypad przed majówką. Wspaniale sprawdzi się na trekingową wyprawę. Pogoda w kwietniu nie jest w stu procentach idealna, jeżeli planujesz zwiedzanie dużych miast jak Koutaïssi lub Tbilisi to nie będzie problemu. Jeżeli planujesz odwiedzić Mestię i treking w górach to musisz przygotować się na chłodne temperatury. Jest wtedy chłodno, a może być naprawdę niebezpiecznie mroźno. 

Bali w kwietniu?

Jeżeli masz ochotę nie na treking, a na spędzenie czasu w kurorcie, to Bali będzie znakomitym pomysłem na wyjazd w kwietniu. Przed sezonem na Bali w tym czasie będzie luźniej i spokojniej. Pamiętaj, że Bali to Azja, płacąc za bilet,  opłaca się zostać na dłuższy okres.

 

Zobacz gdzie lecieć na wakacje w inne miesiące.