Dlaczego biegamy? 

Bieganie redukuje stres, wciąga i jest przyjemne: Bieganie redukuje nasz stres. Jest część ludzi, którzy zaczynają dzień od biegania, żeby się obudzić. Jest część ludzi, którzy biegają (i ja się do nich zaliczam) wieczorem, żeby odstresować się po dynamicznym dniu w pracy. Równie bardzo relaksująco po ciężkim dniu pracy działa pływanie na basenie.

Biegania pomaga utrzymywać niską wagę: Wszystko oczywiście zależy od długości i intensywności naszego biegania, ale bieganie jak każdy sport aerobowy spala kalorie - co najważniejsze w dobrym stosunku do poświęconego czasu na trening - biegając, twoje zapotrzebowane kaloryczne wzrasta, a co za tym idzie możesz przyjąć - a nawet powinieneś, jeżeli nie chcesz scudnąć - więcej kalorii. 

Bieganie poprawia sylwetkę: Chociaż nie tylko biegam, żeby mieć smukłą i wysportowaną sylwetkę (robię jeszcze trening siłowy) to biegania znakomicie w tym mi pomaga. 

Bieganie jest zdrowe: O efektach sportowych i zdrowotnych biegania przeczytasz w osobnym artykule: Efekty biegania, czyli co daje regularne biegania. Bieganie to podstawowy trening przy innych dyscyplinach sportowych oraz podstawowy trening wszędzie, gdzie liczy się kondycja, czyli np. w jednostkach wojskowych i jednostkach specjalnych. Bieganie jest bardzo łatwo dostępne: Do biegania potrzebujemy tylko wygodnych butów i wygodnego stroju dostosowanego do warunków atmosferycznych.  Na przebieżki wybieram się