reklama

Dlaczego warto biegać?

redakcja | 04.10.2022 08:08

Powodów biegania może być wiele, od chęci zrzucenia wagi, przez zdrowotne korzyści, po poprawę osiągnięć sportowych w innych dyscyplinach sportowych. Poniżej przedstawię Wam kilka punktów, dlaczego ja biegam. Dla wielu osób będą to nieoczywiste argumenty, dlaczego warto biegać, bo bieganie stereotypowo jest postrzeganie jako maszynka do zbijania kalorii. 

Biegnący mężczyzna
Biegnący mężczyzna | envato, autor sportpoint74
Spis treści:
Obserwuj nas w Google News i otrzymuj codziennie podobne informacje

Dlaczego biegamy? 

Bieganie redukuje stres, wciąga i jest przyjemne: Bieganie redukuje nasz stres. Jest część ludzi, którzy zaczynają dzień od biegania, żeby się obudzić. Jest część ludzi, którzy biegają (i ja się do nich zaliczam) wieczorem, żeby odstresować się po dynamicznym dniu w pracy. Równie bardzo relaksująco po ciężkim dniu pracy działa pływanie na basenie.

Biegania pomaga utrzymywać niską wagę: Wszystko oczywiście zależy od długości i intensywności naszego biegania, ale bieganie jak każdy sport aerobowy spala kalorie - co najważniejsze w dobrym stosunku do poświęconego czasu na trening - biegając, twoje zapotrzebowane kaloryczne wzrasta, a co za tym idzie możesz przyjąć - a nawet powinieneś, jeżeli nie chcesz scudnąć - więcej kalorii. 

Bieganie poprawia sylwetkę: Chociaż nie tylko biegam, żeby mieć smukłą i wysportowaną sylwetkę (robię jeszcze trening siłowy) to biegania znakomicie w tym mi pomaga. 

Bieganie jest zdrowe: O efektach sportowych i zdrowotnych biegania przeczytasz w osobnym artykule: Efekty biegania, czyli co daje regularne biegania. Bieganie to podstawowy trening przy innych dyscyplinach sportowych oraz podstawowy trening wszędzie, gdzie liczy się kondycja, czyli np. w jednostkach wojskowych i jednostkach specjalnych. Bieganie jest bardzo łatwo dostępne: Do biegania potrzebujemy tylko wygodnych butów i wygodnego stroju dostosowanego do warunków atmosferycznych.  Na przebieżki wybieram się

Artykuły z kategorii
Artykuły z portalu