NFC to kolejny standard komunikacji radiowej. Technologia ta korzysta z wysokich częstotliwości i pozwala na krótki zasięg szybkie powiązanie i łączenie Waszych telefonów z urządzeniami, które obsługują NFC.

Co oznacza skrót NFC?

Sam skrót NFC to z angielskiego Near Field Communication czyli komunikacja bliskiego zasięgu. Do czego się używa NFC? Możliwości technologii NFC są bardzo duże. Technologia NFC w Polsce często pojawia się w kontekście płatności i elektronicznego portfela.

W skrócie: na zainstalowanym w telefonie chipie przechowywane mogą być dane z naszej karty płatniczej i dzięki technologii NFC możemy szybko płacić poprzez przytknięcie telefonu do czytnika. NFC to również technologia, która znakomicie nadaje się do parowania urządzeń w taki sam sposób jak to się robi poprzez Bluetooth.

W przeciwieństwie do Bluetooth gdzie trzeba było urządzenie łączyć poprzez uciążliwe i czasochłonne wyszukiwanie to dzięki NFC urządzenia można łączyć bardzo szybko stykając je ze sobą. Specyfikacja techniczna NFC częstotliwość: 13,56 MHz; pasmo: 2 GHz; zasięg: 20 cm; przepustowość: 106, 212, 424 lub 848 kbit/s.