Co to jest griptape (deskorolka i hulajnoga)?

redakcja | 04.10.2022 08:08

Grip tape (tak zwany grip) to papier ścierny naklejany na blat deskorolki (też hulajnogi wyczynowej), który służy do zwiększenia przyczepności nóg do deski i do utrzymania stabilnej pozycji podczas jazdy oraz podczas wykonywania trików. 

Dziewczyna prezentuję górną część deskorolki z gripem
Dziewczyna prezentuję górną część deskorolki z gripem | envato, autor fxquadro
Obserwuj nas w Google News i otrzymuj codziennie podobne informacje

Jak często wymieniać grip w deskorolce?

Grip to jeden z ważniejszych elementów w deskorolce, możesz mieć świetny blat i znakomite koła, ale bez trzymającego dobrze gripu nie zrobisz większości trików. 

Papier ścierny należy wymieniać, bo niszczy się podczas jazdy i wykonywania trików, sam musisz oceniać kiedy Twój grip już nie trzyma i jest Ci coraz trudniej wykonywać triki.  Przy intensywnej jeździ na skateparku grip nie wytrzymuje więcej niż dwa miesiące. 

Pamiętaj też, że grip najbardziej niszczy woda i błoto, staraj się nie wjeżdżać swoją deską w kałuże i nie jeździć podczas deszczu. Nie jest to tylko niebezpieczne dla Twojego gripu, ale również dla Twojego zdrowia. 

Deska ze zdartym gripem i bardzo zniszczonym deckiemenvato, autor stevanovicigor | Deska ze zdartym gripem i bardzo zniszczonym deckiem

Ciekawostką jest, że nie wszystkie typy deskorolek mają naklejany grip tape, wyjątkiem są np. fiszki, które posiadają tylko specjalne plastykowe wyżłobienia zwiększające przyczepność nóg do deski ze sztucznego tworzywa.   

Artykuły z kategorii
Artykuły z portalu