Informacyjnie: pod pojęciem ciekawe miejsca mamy na myśli piękne miejsca w Polsce, ładne miejsca w Polsce, urokliwe miejsca w Polsce lub miejsca, które uważamy, że są warte zobaczenia. Takie miejsce to często cudy natury, fascynujące miasta lub niezwykłe atrakcje na terenie naszego kraju. Kolejność na liście jest przypadkowa, dobieramy miejsca o różnym charakterze, żeby można było jechać na weekendowy city break lub na dłuższy wyjazd. Nie wiemy, jakie masz doświadczenie po podróżowaniu po Polsce, dlatego mieszamy absolutne must have do zobaczenia, jak np. rynek w Krakowie z malowniczymi wioskami na Suwalszczyźnie, które najlepiej jest zwiedzać rowerem.

City break w ciekawych miastach w Polsce

  • Trójmiasto - w zestawieniu, które przygotowuje nasza redakcja nie może nigdy zabraknąć Trójmiasta i prawie zawsze otwiera je Gdynia, która według nas jest najciekawszym miastem z tych trzech trójmiejskich. Trójmiasto ma wszystko, co człowiek potrzebuje do życia na urlopie, a najważniejszy jest nieograniczony i ciągły dostęp do morza, który pozwala uprawiać niezliczoną ilość sportów wodnych w tym głównie żeglarstwo. Nie traktuj trójmiasta jako tylko wakacyjnego miejsca na urlop, bo każde z trzech miast jest znakomite na weekendowy wypad. 
  • Kraków - oczywiste must have każdego zestawienia ciekawych miast w Polsce i nie zamierzamy na jego temat się więcej wypowiadać, bo Kraków nie musi się przedstawiać.
  • Toruń - dla nas jest to taki mały piękny Kraków. Miasto, które słynie nie tylko z pierników i Kopernika, ale z niesamowitej starówki.

Przeczytaj, co to jest city break?

Ciekawe parki rozrywki w Polsce

Jesteś fanem spędzania czasu w parkach rozrywki? Polska nie odbiega od reszty Europy i powstaje u nas coraz więcej ciekawych miejsc na światowym poziomie. Zobacz wybrane przez nas propozycje parków rozrywki.

  • Energylandia - park rozrywki z największą ilością kolejek górskich w Polsce. Energylandia znajduje się w Zatorze w województwie małopolskim (okolice Krakowa). Jest to miejsce dla osób, które szukają ekstremalnych wrażeń, ale każdy znajdzie tutaj rozrywkę z poziomem dopasowanym do siebie.
  • Majaland Kownaty - jest to rodzinny park rozrywki położony na terenie wsi Kownaty w gminie Torzym w województwie lubuskim.
  • Rabkoland - jest to park rozrywki z tematycznymi atrakcjami dla całej rodziny w Rabce Zdrój. 
  • Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko – jest to najstarszy lunapark w Polsce, który został otwarty w 1959 roku pod nazwą Śląskie Wesołe Miasteczko. Legendia znajduje się na terenie Parku Śląskiego w Chorzowie i ma imponującą powierzchnię 26 ha. W Legendi znajdziecie atrakcje dla najmłodszych, atrakcje familijne oraz ekstremalne. 
  • Łeba Park - jest to rodzinny tematyczny park rozrywki, w którym znajdziesz  naturalnej wielkości dinozaury, minizoo oraz plac zabaw dla najmłodszych.
  • DELI Park - rodzinny park edukacyjno-rozrywkowy w Trzebawiu.

Ciekawe pasma górskie w Polsce

Nie ograniczaj się tylko do Tatr, Polska ma szereg znakomitych mniejszych malowniczych pasm górskich, które nie są tak oblegane jak nasze najwyższe góry. Zainspiruj się listą szczytów z Korony Gór Polski, czyli lista 28 szczytów poszczególnych pasm górskich Polski, które trzeba zdobyć, żeby dostać tytuł zdobywcy Korony Gór Polski.

Mazury

Mazury są zawsze dobrym wyborem na wypoczynek. Zobacz osobny artykuł, co robić na Mazurach.