Co to jest funkcja Auto Hold i jak działa?

redakcja | 04.10.2022 08:08 Kategorie: Porady motoryzacyjne
Hamulec postojowy, ilustracja do artykułu o auto hold
Hamulec postojowy, ilustracja do artykułu o auto hold | envato, autor Pilat666
Obserwuj nas w Google News i otrzymuj codziennie podobne informacje

Oprócz wyjaśnienia samej funkcji auto hold i opisu jak działa, będziemy starali się Was przekonać w tym artykule do aktywnego używanie jej, bo system jest znakomity. Jeżeli masz ją w samochodzie, znacznie ułatwi Ci jazdę, szczególnie jazdę w mieście, gdzie zatrzymujemy się bardzo często na kolejnych skrzyżowaniach. 

Co to jest Auto Hold? 

Funkcja Auto Hold wspomaga codzienną jazdę i zwalnia Cię z konieczności trzymania hamulca podczas postoju. Kolokwialnie można napisać, że trzyma za nas hamulec, a w faktycznie włącza elektryczny hamulec postojowy.

Jak działa auto hold?

Funkcja auto hold w samochodach standardowo aktywowana jest za pomocą przycisku o ikonce przypominającej (O). Mając aktywowane auto hold, przy każdym postoju, gdzie musisz pamiętać o pełnym zatrzymaniu i mocniejszym wciśnięciu hamulca, auto hold załącza hamulec postojowy, deska rozdzielcza pokazuje przeważnie w autach ikonę HOLD  i możesz zdjąć nogę z pedału. 

Hamulec jest zwalniany każdorazowo po naciśnięciu pedału gazu.

Po co jest mi auto hold?

Funkcja  po pierwsze poprawia poziom bezpieczeństwa jazdy, bo chroni nas przed niekontrolowanym zsunięciem się samochodu i jego uciekaniem, po drugie bardzo zwiększa komfort podczas jazdy w mieście. Noga odpoczywa w zakorkowanym mieście, odciąża naszą uwagę, nie istnieje możliwość omyłkowego puszczenia hamulca, gdy ktoś stoi nam na zderzaku. 

Czy auto hold jest przy skrzyniach manualnych?

Tak, da się czasami znaleźć samochody z manualnymi skrzyniami biegów, które  posiadają również auto hold. W modelach z manualem trzeba pamiętać, że hamulec jest zwalniany po  naciśnięciu sprzęgła, wymogiem posiadania auto hold nie jest automatyczna skrzynia biegów, a elektryczny hamulec postojowy

Artykuły z kategorii
Artykuły z portalu