Ogromna Wydajność

Pierwsza rzecz, którą MacBook Pro 13 z procesorem M2 mocno imponuje to wydajność. Jak podpowiada sama nazwa, Apple poszło śladem swojego poprzedniego sukcesu i znowu postawiło na procesor ze zintegrowanym układem graficznym domowej roboty. Układ Apple M2 w nowym laptopie dla profesjonalistów posiada 8-rdzeni, z czego 4 to jednostki superwydajne, a kolejne 4 to rdzenie energooszczędne. Według Apple, podczas pracy wielowątkowej czip M2 zapewnia 18% lepsze wyniki niż jego poprzednik. Największe różnice pomiędzy starą a nową generacją widzimy jednak w układzie graficznym. Tym razem ma on 10 rdzeni (poprzednio było to 8) co w połączeniu ze zwiększonym taktowaniem i przepustowością pamięci pozwala na 35% sprawniejsze działanie niż w przypadku układu M1.

Co to wszystko oznacza w praktyce? MacBook Pro 13 z procesorem już był bestią we wszystkich możliwych zadaniach profesjonalnych. Teraz nowy MacBook Pro 13 podnosi poprzeczkę na jeszcze wyższy poziom. Niezależnie, czy edytujemy filmy i zdjęcia, projektujemy skomplikowane sceny 3D, czy kompilujemy kod, MacBook Pro 13 z procesorem M2 na pewno nie zawiedzie nas pod względem wydajności.

Apple MacBook Pro M2www.komputronik.pl | Apple MacBook Pro M2

Zjawiskowy Ekran dla profesjonalistów

Pora opowiedzieć trochę o ekranie, w którym też widać profesjonalne korzenie. Identycznie, jak w poprzedniku dostajemy tu matrycę IPS o przekątnej 13,3 cala, proporcjach 16:10 i wysokiej rozdzielczość 2560 na 1600 pikseli, co zapewnia status Retina. Od razu możemy oczekiwać więc nieskazitelnej ostrości i bardzo dobrych kątów widzenia.

Specjaliści z Apple poszli jednak o krok dalej i stworzyli wyświetlacz z nienagannym oddaniem barw godzien profesjonalistów. Ekran gwarantuje 100% pokrycia przestrzeni sRGB i prawie 100% szerszej przestrzeni DCI-P3. Jasność stoi na wysokim poziomie 500 nitów, a wahania w jej jednolitości nie przekraczają więcej niż 5%. Jeśli potrzebujecie nieskazitelnego, wybornie skalibrowanego ekranu do swojej pracy, to właśnie znaleźliście swój idealny laptop.

Nie pracujecie z kolorami? Nic nie szkodzi! Te wszystkie parametry przekładają się również na najwyższą jakość przy standardowym oglądaniu treści. Kolory na wyświetlaczu MacBook Pro M2 są zawsze naturalne i odpowiednio nasycone, za to bardzo wysoka jasność oznacza, że laptopa komfortowo użyjemy nawet w ostrym słońcu.

Krótko mówiąc: Apple MacBook Pro 13 z procesorem M2 ma wyświetlacz, na który aż chce się patrzeć.

Dłuuuuuugi czas pracy na baterii

Apple już przy MacBookach z procesorem M1 pokazało, jak bardzo energooszczędna może być architektura ARM. Z najnowszym układem M2 również widzimy imponujące wyniki.

MacBook Pro 13 M2 ma wbudowane dość spore ogniwo o pojemności 58.2 Wh. Wraz z super energooszczędnym procesorem taki akumulator pozwala na prawie 20 godzin oglądania filmów (!) i 17 godzin przeglądania Internetu z dala od ładowarki. Pod względem czasu pracy na baterii, inne laptopy na pewno mogłyby nauczyć się paru rzeczy od MacBooka Pro 13.

Nawet po wyczerpaniu tej względnie bezdennej baterii energię możemy uzupełnić w niecałe 2 godziny za pomocą dołączonego zasilacza 67 W. Tak, dobrze czytacie. Zaledwie 2 godziny ładowania na ponad 15 godzin nieprzerwanej pracy.

System MacOS

MacOS to stabilny i bezpieczny system operacyjny, który zdołał rozkochać sobie wielu użytkowników na całym świecie. Naprawdę rzadko uświadczymy tutaj spowolnienia w działaniu, czy losowego zamknięcia aplikacji (co czasami może zdarzyć się w okienkowej konkurencji).

Zdecydowanie najważniejszą funkcją zaimplementowaną w MacOS jest opcja synchronizacji z innymi urządzeniami od Apple. Wystarczy tylko parę kliknięć, a na naszym MacBooku zaczną pojawiać się wiadomości oraz powiadomienia z iPhone’a.

Dzięki tej funkcji możemy także szybko synchronizować zdjęcia, używać zawartości schowka innego urządzenia, a nawet prowadzić rozmowy telefoniczne z poziomu naszego laptopa. Wszystko dzieje się automatycznie, prawie jak magia. Kiedy już przyzwyczaimy się do tej synchronizacji, to naprawdę trudno odejść od całego ekosystemu Apple.

Jeżeli posiadacie już iPhone’a, to Apple MacBook Pro 13 jest dla niego idealną parą.

Podsumowanie

Spodobał wam się nowy MacBook Pro 13 M2 i jego ogromna wydajność, wyśmienity ekran oraz wyborny czas pracy na jednym ładowaniu? Poniżej zostawiamy link do sklepu Komputronik, gdzie sprawdzicie jego aktualną cenę:

https://www.komputronik.pl/product/760047/apple-macbook-pro-13-3-gwiezdna-szarosc-mneh3ze-a-.html